Yara Megalab

Yara Megalab™ paslauga suteikia galimybę gauti informaciją apie jūsų dirvožemio ir pasėlių būklę bei pasėlių tręšimo programų rekomendacijas.

Sukurta ir įdiegta nuo 1990-jų, sistema gali pateikti produktų rekomendacijas Yara klientams visame pasaulyje pagal dirvožemį ir jame auginamus pasėlius. 

Dabartiniu metu Megalab™ veikia per partnerių laboratorijų tinklą, apdorodama iš visų pasaulio regionų gautus duomenis. Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ir Azijoje, Pietų Afrikoje ir Tolimuosiuose Rytuose – visi gauna informaciją iš Megalab™ sistemos.

Megalab™ paslaugos:

  • Greiti ir tikslūs rezultatai, kuriuos galite gauti elektroniniu paštu
  • Išsamūs duomenys apie pasėlių mitybos (tręšimo maisto medžiagomis) būklę
  • Rekomendacijos dėl pasėlių tręšimo programos, kurios pateikiamos pagal užsakymą ir atitinka konkrečių pasėlių poreikius

Labai svarbu – teisingai išsiaiškinti ir suprasti analizės rezultatus

Sėkmingas ir pelningas pasėlių užauginimas priklauso nuo sukauptos patirties, žinių bei išmanymo apie bet kokius veiksnius, kurie potencialiai galėtų apriboti derlingumą. Nesvarbu, ar tai būtų maisto medžiagų trūkumas ar jų perteklius, teisingas maisto medžiagų subalansavimas priklauso nuo jų kiekių, išmatuotų ir nustatytų augalų audiniuose ir dirvožemyje prieš pasėlių tręšimą.

Dirvožemio tyrimai yra prognozavimo priemonė, suteikianti esmines žinias apie dirvožemyje esančių maisto medžiagų kiekius, taip pat apie kitus veiksnius, į kuriuos būtina atsižvelgti ir juos apsvarstyti prieš tręšimą, pavyzdžiui: pH, katijonų mainų gebą (CEC angl.), kalkinimo poreikį. Jei nustatomi kraštutiniai kiekių dydžiai, atitinkamai reikės pakeisti Yar’os tręšimų programą, kadangi per dideli tam tikrų maisto medžiagų kiekiai gali sutrikdyti kitų maisto medžiagų įsisavinimą bei jų prieigą. Maisto medžiagų pusiausvyra yra būtina, kad pasėliai augtų sveiki.

Audinių analizė yra greito reagavimo priemonė, kadangi ji tiksliai parodo pasėlių mitybos būklę tyrimo metu (esamuoju laiku) ir įgalina imtis konkrečių gydomųjų – būklės pagerinimo veiksmų pagal poreikį. Audiniai, tai: lapų, lapkočių, vaisių ir vaisių užuomazgų bandiniai.

Kiti privalumai

Analizė yra veiksmingas būdas, siekiant nustatyti maisto medžiagų poreikį pasėliams, nes perteklinis tręšimas nepageidautinas aplinkos apsaugos atžvilgiu ir ekonomiškai nenaudingas pasėlių augintojui. Pasėlių tręšimas teisingomis normomis ir tinkamu laiku visada užtikrina gausų derlių, nepaisant, kad tręšiama mažesniais kiekiais. Aplinkosaugos bei aplinkos tausojimo tikslais, kai kuriose šalyse pagal galiojančius įstatymus reikalaujama, kad pasėlių augintojai įsipareigotų prieš bet kokį pasėlių tręšimą atlikti dirvožemio ir pasėlių tyrimus.

Kaip pasinaudoti Megalab™ paslaugomis?

  • Kreipkitės į vietinį Yara distributorių ar atstovą 
  • Surinkite vienodus savo pasėlių / dirvožemio bandinius 
  • Surinkite kitus reikiamus duomenis apie kiekvieną bandinį ir nusiųskite juos į Megalab 
  • Rezultatus galite gauti el. paštu arba per savo vietinį Yara distributorių ar atstovą