Derlingumas

Derlingumas

Didelis avižų derlingumas priklauso nuo sveikų grūdų skaičiaus susiformavimo varpoje ir, atitinkamai, nuo varpų kiekio viename pasėlių ploto vienete, santykio. Svarbu užtikrinti, kad kiekvienas grūdas varpoje užaugtų iki optimalaus dydžio ir svorio, todėl reikia pasirūpinti, kad pasėliai augtų sveiki ir be piktžolių.

Sužinokite daugiau

Kokybė

Kokybė

Norint pasiekti aukščiausius grūdų kokybės rodiklius, augintojas turi užtikrinti atitinkamų derliaus kokybei keliamų reikalavimų atitikimą. Veiksniai, įtakojantys avižų derliaus kokybę: avižų veislė, dirvožemio tipas, savalaikis pakankamas tręšimas ir augalų apsauga. Oro bei klimatinės sąlygos auginimo sezono metu taip pat turi didelę įtaką derliaus kokybei, ypač pelėsių ir toksinų kiekiai. 

Sužinokite daugiau

Būklė

Būklė

Daugeliu atvejų, grūdinių pasėlių trąšos yra skirtos derlingumo ir kokybės gerinimui, užtikrinant jų aprūpinimą mineralais, dėl kurių trūkumo gali sutrikti augalų augimas ir vystymasis. Tačiau, reikėtų įsidėmėti, kad trąšų sudėtyje esančios maisto medžiagos gali padėti augalams apsisaugoti nuo ligų.

Sužinokite daugiau

Pagrindiniai faktai

Pagrindiniai faktai

Yara atrinko ir paruošė jums daug naudingos informacijos apie avižų mitybą, agronominius principus, rinkos reikalavimus.

Sužinokite daugiau