Derlingumas

Derlingumas

Žieminių rapsų derlingumą įtakoja šie veiksniai: augalų skaičius ploto vienete, ankštarų skaičius ant vieno augalo, sėklų skaičius ankštaroje ir sėklų svoris. Siekiant naudingiausiai ir geriausiai išnaudoti pasėlių augimo bei vystymosi potencialą derlingumo atžvilgiu, būtina teisingai prižiūrėti pasėlius – tikslingai taikyti augalų tręšimo programą, pasirūpinti savalaike augalų kenkėjų kontrole bei ligų prevencija.

Sužinokite daugiau

Kokybė

Kokybė

Siektini žieminių rapsų derliaus kokybės parametrai priklauso nuo galutinio vartotojo poreikių ir nuo jo keliamų reikalavimų derliaus kokybės rodikliams. Pagrindinės derliaus kokybės savybės, į kurias būtina visada atsižvelgti, tai: aliejaus kiekis sėklose, išreikštas procentais (%) ir gliukozinolatų kiekis. Šioms kokybinėms savybėms tiesioginės įtakos turi pasėlių tręšimas, todėl svarbu užtikrinti subalansuotą pasėlių mitybą. Rapsų aliejaus panaudojimui derliaus kokybiniai parametrai taip pat yra svarbūs kaip ir eruko rūgštis, kurios naujų išvestinių rapsų veislių augaluose jau nebėra.

Sužinokite daugiau

Būklė

Būklė

Pagrindinis ir svarbiausias veiksnys, įtakojantis aukštus pasėlių derlingumo rodiklius ir kokybiškus galutinius produktus, sveiki pasėliai. Bet kurio maistinio elemento trūkumas augalui sumažina jo galimybę vystytis bei augti pagal jo genetinį potencialą. 

Sužinokite daugiau

Pagrindiniai faktai

Pagrindiniai faktai

Yara atrinko ir paruošė jums daug naudingos informacijos apie žieminių rapsų mitybą, agronominius principus, rinkos reikalavimus.

Sužinokite daugiau

Maisto medžiagų poveikis

Maisto medžiagų poveikis

Sėkmingam rapsų pasėlių augimui bei vystymuisi reikalingi skirtingi elementai.

Sužinokite daugiau