Pasėlių tręšimas
Produktai
Pasėliai
Produktai ir paslaugos
Agronominiai patarimai
Apie Yara
Yara pasauliniu mastu
Karjera
Politika ir saugumas
Tvarumas
Įsipareigojimai
Yara European Business Services
Avižos
Pasirinkite vietovę
Šiuo metu jūs esate Yara Lietuva
Remiantis statistiniais duomenimis, javų auginimo plotų ir jų produktyvumo atžvilgiu pasauliniu mastu, avižos yra šeštoje vietoje po kukurūzų, ryžių (rudųjų), kviečių, miežių ir sorgo.
Svarbiausi avižų augimo laikotarpiai, kurių metu būtina pasirūpinti pasėlių mityba: pasėlių dygimas ir įsitvirtinimas, krūmijimosi tarpsnis, stiebo ilgėjimo – vamzdelėjimo tarpsnis, vėliavinio lapo vystymosi ir grūdų užsipildymo tarpsniai.
Vienas iš būdų, siekiant palaikyti maisto medžiagų balansą dirvožemyje,- apskaičiuoti, kiek jų pasišalina su nuimamu pasėlių derliumi ir užtikrinti, kad trūkstamos maisto medžiagos ir mikroelementai pasipildytų per sėjomainos ciklą.
Daugiametė Yara patirtis ir bandymai su aukščiausios kokybės Yara produktais leido suformuoti 7 pagrindinius agronominius principus, auginant avižas.
Trylikos pripažintų avižų rūšių ir porūšių aprašymą pateikia JAV žemės ūkio departamento atstovas Stentonas leidinyje „Avižų identifikacija ir klasifikavimas“ (Stanton, U.S. Dept. Agr. Tech. Bul. 1100), tačiau tik kelios iš jų yra labiau žinomos ir reikšmingos.
Kokybišką derlių galima užauginti, pasirinkus didelio derlingumo, aukštos kokybės avižų veislę, naudojant avižų pasėliams pakankamą trąšų kiekį ir imantis atitinkamų augalų apsaugos priemonių. Lauko ir auginimo sezono oro bei klimatinės sąlygos taip pat turi įtakos užauginto derliaus kokybei.
Nuo sėjos iki derliaus nuėmimo avižų pasėliai pereina tris ryškias augimo ir vystymosi fazes: parengiamąją, formavimo(si) ir produkto susiformavimo bei brandinimo – sunokimo fazę.
Manoma, kad avižos yra kilusios iš Viduržemio jūros regiono. Avižų panaudojimas labai įvairus: grūdai, pašariniai grūdai, žali arba konservuoti pašarai ir kaip atsėlis žiemai. Avižos yra avižų Avena genties augalas ir jų yra maždaug septyniasdešimt rūšių.
Europa
Americas
Azija
Afrika