YaraMila

YaraMila

Į YaraMila® kompleksinių trąšų asortimentą įeina svarbiausios ir augalams reikalingiausios maisto medžiagos – abiejų formų azoto (N) derinys, fosforas (P) ir kalis (K).

Į kai kurių YaraMila trąšų sudėtį, be pagrindinių maisto medžiagų, įeina papildomi mitybos elementai ir mikroelementai, kurie yra ypač svarbūs tam tikriems pasėliams. Tai gali būti magnis (Mg), siera (S), boras (B), geležis (Fe), manganas (Mn), molibdenas (Mo), ir/arba cinkas (Zn). Tokios sudėties trąšų produktai augalų augintojams yra naudingi, kadangi suteikia augalams tolygų maisto medžiagų pasiskirstymą, nesvarbu, ar tręšiant pasėlius bus išbarstyti rankomis ar barstytuvais. Nėra jokios rizikos dėl mitybos elementų segregacijos ar išsisluoksniavimo transportavimo, (per)krovimo ar tręšimo momentu.

YaraMila kompleksinių trąšų produktai yra svarbiausi Yara augalų mitybos programų elementai. Dėka plataus NPK santykio pasirinkimo ir trąšų sudėties įvairovės, su papildomais mitybos elementais ir mikroelementais, šių kompleksinių trąšų produktai geriausiai atitinka įvairių rūšių pasėlių poreikius, nes aprūpina juos subalansuotomis ir efektyviomis bei veiksmingomis maisto medžiagomis.

Savybės

Lengvai įsisavinimas P

Lengvai įsisavinimas P

YaraMila® trąšos aprūpina augalą optimaliai įsisavinamu fosforu (P).

Augalai pilnai įsisavina visas fosforo formas, esančias YaraMila trąšų produktuose: vandenyje tirpius orto- bei polifosfatus ir amonio citrate tirpų di-kalcio fosfatą. Įvairių fosforo formų derinys suteikia galimybę įvairių tipų dirvožemiuose augantiems pasėliams ilgalaikį apsirūpinimą fosforu ir efektyvesnį jo įsisavinimą. Fosforas polifosfatų pavidalu gali suintensyvinti bei padidinti fosforo įsisavinimą ir pasėlių derlingumą. Skirtingai nei kitų fosforo šaltinių atveju, polifosfatai išlieka stabilesni ekstremaliomis pH sąlygomis. Polifosfatų sudedamosios dalys priliuotuose YaraMila trąšų produktuose gali mobilizuoti varį (Cu), cinką (Zn) ir manganą (Mn) iš neįsisavinamų dirvožemio šaltinių sekvestracijos (atskyrimo bei akumuliavimo) būdu.

Subalansuotas N

Subalansuotas N

Subalansuotas azoto formų derinys YaraMila® trąšų sudėtyje atitinka specifinius kiekvienos pasėlių rūšies poreikius

YaraMila trąšų produktų sudėtyje yra 40-45% N - nitratiniu pavidalu ir 55-60% N - amonio pavidalu, priklausomai nuo pasirinktos konkrečios produkto formulės ir gamybos proceso. Didelė nitratinio azoto koncentracija turi privalumų, tręšiant sparčiai augančius augalus ir užtikrina gerą šaknų išsivystymą, tuo tarpu, amoniakinis – N yra svarbus ir reikalingas, kad palaikytų pastovų augalų aprūpinimą azotu. YaraMila trąšų produktai, kuriuose azoto formų derinys yra subalansuotas, yra žymiai efektyvesni, lyginant su gryno amonio ar karbamido pagrindu pagamintais trąšų produktais, o derlingumo ir derliaus kokybės rodikliai – geresni. Tinkamu laiku patręšus pasėlius YaraMila trąšomis, azoto nuostoliai būna mažiausi, lyginant su kitomis kompleksinėmis NPK ir paprastosiomis trąšomis. Tai reiškia, kad mažiau maisto medžiagų išeikvojama veltui ir mažesnis poveikis aplinkai.

K šaltinis

K šaltinis

YaraMila® trąšos aprūpina pasėlius optimaliu kalio (K) kiekiu - optimaliu pavidalu.

Į YaraMila trąšų asortimentą taip pat įeina MOP (kalio chlorido) ir SOP (kalio sulfato) pagrindu gaminami trąšų produktai. Konkretų YaraMila trąšų produktą (jo tipą) reikėtų rinktis, atsižvelgiant į konkrečius pasėlius. YaraMila SOP trąšų produktų asortimentas yra specialiai pritaikytas augalams, netoleruojantiems chlorido, pav., braškėms, salotoms, pomidorams, bulvėms, tabakui ir kai kuriems dekoratyviniams augalams. MOP trąšų produktų asortimentas tinka visiems kitiems augalams. 

Kalis, esantis YaraMila trąšų sudėtyje, skatina tvirtų stiebų augimą ir suteikia atsparumą kai kurioms augalų ligoms bei kenkėjams, kadangi sustiprina išorines ląstelės sienelęs – jos tampa storesnės. Kalis taip pat suteikia augalams atsparumą šalnoms ir sausrai, todėl ypač svarbus, siekiant didesnio derlingumo ir aukštos kokybės vaisių. Tinkamai aprūpinus vaismedžius kaliu, užauga didesni vaisiai, turintys daugiau tirpių sausųjų medžiagų (TSM liet. – TSS angl.). Labai svarbu, kad kalio katijonai dirvožemyje būtų subalansuoti su kitais dirvožemyje esančiais katijonais.

Paprasta ir patogu naudoti

Paprasta ir patogu naudoti

Aukščiausios kokybės priliuoti ir granuliuoti YaraMila® trąšų produktai yra atsparūs (su)trupėjimui transportavimo metu ir laikymo sandėlyje laikotarpiu, o tręšiant – tolygiai pasiskirsto. Šios trąšos yra sijojamos ir dengiamos kokyiška danga, todėl gaunamas homogeniškas, aukščiausios kokybės produktas. YaraMila trąšų produktai pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu ir gniuždymo stipriu. Teisingai tvarkant produktą, šios savybės slopina dulkių susiformavimą trąšų sandėliavimo, transportavimo metu ir naudojimo – tręšimo momentu. YaraMila trąšų produktų granulės greičiau ir tolygiau, nei kitos birios trąšos, ištirpsta sąlytyje su dirvožemiu, todėl maisto medžiagos žymiai efektyviau pasiekia augalo šaknis,- galima geriau kontroliuoti mitybos elementų įsisavinimą, sumažinant atliekas.Visos YaraMila trąšos yra kompleksinės, todėl neegzistuoja rizika, kad jos gali išsisluoksniuoti transportavimo, krovos ar tręšimo proceso metu. YaraMila trąšų sudėtis sukurta pagal tikslinę paskirtį ir įgalina lengvai ir tolygiai trąšas paskleisti barstytuvais arba rankiniu būdu. Kiekvienoje granulėje yra visos maisto medžiagos, todėl galima kontroliuoti tręšimo procesą. Granulės yra pakankamai svarios ir ypatingai homogeniškos, o takumo ir birumo dėka, tręšiant pasėlius, labai tolygiai pasiskirsto. Tokiu būdu užtikrinamas maksimalus pasėlių derlingumas ir minimalios atliekos. YaraMila trąšomis galima tręšti pasėlius prieš sėją, naudoti pagrindiniam ir papildomam tręšimui.

Didina derlingumą

Didina derlingumą

YaraMila® trąšos didina pasėlių derlingumą ir gerina derliaus kokybę, o ūkininkai gauna didesnį pelną

YaraMila trąšų produktuose tikslingai suderinti ypač efektyvūs ir veiksmingi azoto - N, fosforo - P ir kalio - K šaltiniai, todėl šios trąšos yra labai rentabilios, lyginant su kitomis, rinkoje esančiomis, tokios rūšies trąšomis. Mūsų dėmesys ir tikslai nukreipti pirmiausia ne trąšų gamybos kaštų sumažinimui, bet didesnio derlingumo ir geresnės derliaus kokybės užtikrinimui. Todėl YaraMila trąšos ūkininkams užtikrina didesnį pelną. 

Kiti šių trąšų produktų privalumai: paprastas ir lengvas naudojimas, nereikia gaminti mišinių, mažesnės tręšimo normos - mažesnės sąnaudos bei kaštai. Augalų augintojai ir prekiautojai bei distributoriai visame pasaulyje gerai žino YaraMila trąšas ir vertina visada aukštą jų kokybę tiek cheminės sudėties, tiek vartojimo atžvilgiu, nes būtent tai yra labai reikšminga, siekiant pagerinti derliaus kokybę ir padidinti derlingumą.