YaraLiva

YaraLiva

Yara Liva® trąšos – tai platus kalcio nitrato produktų asortimentas, užtikrinantis labai vertingų ir paklausių produktų pasiūlą rinkoje. Šios trąšos aprūpina augalus veiksmingu, greitai įsisavinamu nitratinės formos azotu, tuo pačiu, atsparumo bei tvirtumo suteikiančiu kalciu ir boru. Be to, šios maisto medžiagos skatina ir palaiko ilgalaikį augimą. Augalai ir vaiskrūmiai, patręšti YaraLiva trąšomis, būna žymiai sveikesni, mažiau jautrūs stresams per visą vegetacijos laikotarpį. Galiausiai, derliaus kokybės atžvilgiu, YaraLiva trąšų produktų dėka užauga didesni, sveikesni, tvirtesni, gražesnės prekinės išvaizdos vaisiai ir gumbai, lapinės daržovės ar salotos. Būtina paminėti galutinį rezultatą - derlius būna nedėmėtas, geriau ir ilgiau išsilaiko, atsparesnis, mažiau jautrus gedimui, ligoms ar puviniui, o iš išvaizdos - žymiai patrauklesnis, spalvingesnis, šviežesnis ir turintis žymiai didesnę maistinę vertę. 

YaraLiva trąšas galima naudoti vienas, atskirai arba maišyti su kitomis žaliavomis, siekiant naudingai ir tikslingai, augalų augintojo požiūriu, panaudoti jose esantį kalcį ir azotą.

Savybės

Užtikrintas derliaus šviežumas

Užtikrintas derliaus šviežumas

Yara Liva® trąšų dėka ilgiau išsilaiko kokybiškesnis derlius bei produkto svoris. Įtraukus į tręšimo programą YaraLiva trąšas, ypatingai tręšiant vaisius ir daržoves, ūkininkai greitai pastebi, kad jų užauginta produkcija ilgiau išsilaiko kokybiška ir patiriami žymiai mažesni svorio nuostoliai. Tai reiškia, kad produktai ilgiau išsilaikys šviežūs ir rinkoje. Tai didelis privalumas ir labai aktualu dideliems prekybos centrams ar vaisių bei daržovių pardavėjams. 

Kartu su kalciu, boras pagerina augalo ląstelių ir, tuo pačiu, derliaus produktų vientisumą. Sinergizmo su kalciu pasireiškimas: jei dėl didelio kalcio kiekio gali sukietėti augalo audiniai, padidindami įtrūkimų riziką, boras veikia priešingai ir neutralizuoja tai, padidindamas augalo audinių elastingumą.

Sveikas vidus

Sveikas vidus

Kalcis (Ca) atlieka svarbų vaidmenį augalų mityboje, nes palaiko ląstelių struktūrą. Vienas iš Yara Liva® trąšų privalumų - sumažinti minkšto, bespalvio, supuvusio vaisiaus ar daržovės vidaus riziką. Tręšimo YaraLiva trąšomis poveikio paslaptis – tikslus tręšimo laikas, kai formuojasi jauni vaisiai, nes tuo laikotarpiu didelis kalcio kiekis patenka į vaisius. Jiems augant (o kalcio (Ca) kiekis sumažėja ir tai yra normalu), kalcio lygis išlieka gana didelis, - pakankamas, kad vaisiai užaugtų sveiki ir gražūs. 

Kalcis (Ca) yra svarbus augalų mitybos elementas, nes palaiko augalo ląstelių struktūrą. Dėl kalcio trūkumo gali suirti ir žūti augalo ląstelės. Tinkamai aprūpinus pasėlius kalciu, augalai geriau toleruoja įvairius stresus (pvz., druskingumo), būna atsparesni įvairių ligų atakoms, rečiau pasireiškia fiziologiniai sutrikimai, todėl derlius geriau išsilaiko. YaraLiva trąšų produktai taip pat padidina augalų maistinę vertę. Kalcis yra reikšmingas ne tiktai augalo medžiagų apykaitos funkcijoms, bet ir kalcio (Ca) ištekliams (kaulams), kurie yra svarbūs žmogaus struktūrai.

Išorinis grožis

Išorinis grožis

Geidžiamiausio vaisiaus ar daržovės odelė bus visiškai sveika ir žvilganti. Vaisių ir daržovių rinkoje, jūsų geidžiamiausių daržovių ar vaisių odelė bus visiškai sveika ir žvilganti. Jeigu produktas turi būti raudonos spalvos, tai spalva bus sodri ir ryškiai raudona. Produktai bus nedėmėti (pvz., juodi taškeliai ant geltonos banano žievės ir kt.) ir be puvinio požymių. Padidinus kalcio kiekį vaisiuose ir daržovėse, produktai būna tvirtesni, o laikymo laikotarpiu sumažėja drėgmės nuostoliai, derlius ilgiau išsilaiko ir būna kokybiškesnis. Kadangi produktai laikymo metu praranda mažiau vandens, geriau išsilaiko svoris ir graži prekinė išvaizda. 

Pažeisti vaisiai ar daržovės ne tiktai praranda prekinę išvaizdą (tuo pačiu ir paklausą), bet tampa jautrūs ligų atakoms, ypač grybeliniams susirgimams, dėl kurių vaisiams gali išsivystyti puvinys. Bandymų rezultatai parodė, kad papildžius augalų tręšimo programą YaraLiva trąšų produktais, šių išorinio poveikio problemų rizika sumažėja perpus.