rugpjūčio 31, 2021

Yara perka Ecolan

Oslas, Helsinkis. 2021 m. rugsėjo 1 d.: Yara Suomi Oy (Yara) šiandien paskelbė įsigijusi Suomijos perdirbtų trąšų gamintoją Ecolan Oy. Tai pirmasis įmonės Yara įsigijimas organinių trąšų srityje ir tai atspindi mūsų įsipareigojimą atlikti didesnį vaidmenį ekologiniame ūkininkavime ir prisidėti prie žiedinės ekonomikos plėtros.

Yara glaudžiai dirba su partneriais visoje maisto vertės grandinėje, siekdama, jog maisto gamyba būtų efektyvesnė ir tvaresnė. Mūsų pasėlių tręšimo sprendimai ir skaitmeninės priemonės padeda gerinti visų ūkininkavimo metodų, įskaitant ekologinį ūkininkavimą, maistinių medžiagų valdymo praktiką ir žemės naudojimo efektyvumą.

„Pradėdami teikti savo paslaugas augančio ekologiško ūkininkavimo rinkoje Europoje, mes galime padėti pagerinti maistinių medžiagų naudojimo efektyvumą šioje srityje. Šiam tikslui pasitelkiame gilias pasėlių tręšimo žinias“, - teigia Mónica Andrés, Yara padalinio Europoje viceprezidentė.

Ji taip pat priduria, kad „pagrindinė mūsų kompetencija yra maistinių medžiagų valdymas pačiais tvariausiais ir efektyviausiai būdais, ar tai ekologinis, ar tradicinis ūkininkavimas. Mes norime būti pagrindiniu partneriu visiems ūkininkams, nepriklausomai nuo to, kokią ūkininkavimo sistemą jie naudoja.“

Norėdama pagaminti aukštos kokybės trąšas žemės ūkiui ir miškininkystei, Ecolan naudoja pramonėje sukuriamas šalutines atliekas.

Timo Räsänen'o, specializuotų produktų Skandinavijos ir Baltijos šalims direktoriaus, teigimu, Ecolan yra Suomijos žiedinės ekonomikos lyderis. Pastaraisiais metais Yara ir Ecolan glaudžiai bendradarbiavo. Dabar, norint ir toliau tobulinti perdirbtas trąšas, galime sujungti abiejų įmonių žinias bei patirtį. Įgyvendinus šį įsigijimą, galėsime pasiūlyti organines trąšas ir užsienio rinkai.“

Po kelerių metų tyrimų ir plėtros Yara 2019 m. Suomijos rinkai pristatė naują organinių trąšų liniją, pagamintą Ecolan bei turinčią didelį azoto kiekį.

„Pradėdama gamybą nedideliais kiekiais, Ecolan su Korona Invest parama išaugo į vieną iš pirmaujančių Suomijos žiedinės ekonomikos pramonės įmonių. Yara nuosavybės teise Ecolan patirtis gali būti panaudota ir tarptautiniu mastu“, - teigia Vesa Lehtomäki, Korona Invest valdybos pirmininkė bei pagrindinė Ecolan savininkė.

Šiandien daugelis organinių atliekų srautų nėra pakartotinai naudojami ar perdirbami. Maistinių medžiagų išgavimas iš atliekų srautų ir grąžinimas į žemės ūkio gamybą prisideda prie žiedinės ekonomikos plėtros ir sumažina maistinių medžiagų nuostolius. Europos žaliasis kursas skatina plėtoti ir taikyti žiedinius verslo modelius bei didinti Europos Sąjungos žemės ūkio naudmenų dalį ekologiniame ūkininkavime.

Žiedinė ekonomika atlieka svarbų vaidmenį gerinant maistinių medžiagų naudojimo efektyvumą, o tai yra viena iš pagrindinių Yara kompetencijos sričių. Strategiškai bendradarbiaudama su atliekų tvarkymo ir maisto produktų įmonėmis bei pasitelkdama žinias apie pasėlių tręšimą, Yar stengiasi rasti geriausius būdus perdirbti maistines medžiagas, kurios kitu atveju taptų atliekomis, ir tada jas apdoroti organinių trąšų gamybai.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos prašome kreiptis į:

Timo Räsänen, Yara Suomi Oy specializuotų produktų skyriaus direktorius
Tel. (+358) (0)50 337 4514
El. paštas timo.rasanen@yara.com

Dėl žiniasklaidos klausimų kreipkitės į:

Vibeke Larøi, Yara padalinio Europoje komunikacijos specialistė
Tel. (+47) 942 85 337
El. paštas vibeke.laroi@yara.com

 

Apie Ecolan

Ecolan Oy yra Suomijos įmonė, pirmaujanti žiedinėje ekonomikoje ir tvariame ekonomikos augime. Norėdama pagaminti žemės ūkiui ir miškininkystei reikalingas trąšas, įmonė naudoja pramonėje sukuriamas šalutines atliekas. Taip pat, Ecolan naudoja pakartotinai išgautas medžiagas žemės darbams. Įmonėje dirba 21 darbuotojas, o dvi pagrindinės gamybinės patalpos įsikūrusios Suomijoje. Ecolan sprendimai padeda mažinti CO2 išmetimą ir spartinti natūralų anglies dioksido absorbentų augimą.

Daug investuodama į gamybos plėtimąsi ir produktų tobulinimą, Ecolan smarkiai padidino savo pajamų augimą ir užėmė tvirtą poziciją rinkoje. „Korona Invest Palvelurahasto I“, privatus akcinio kapitalo fondas, valdomas Korona Invest, įsigijo didžiąją dalį Ecolan akcijų 2015 m.

 

Apie Yara

Yara siekia atsakingai tręšti žemę ir saugoti planetą. Tikėdami savo vizija apie pasaulį be bado ir planetos tausojimą, siekiame tvarios vertės augimo strategijos. Mes skatiname klimatui palankų pasėlių tręšimą ir priimame netaršius energijos sprendimus. Yara tikslas yra auginti klimatui palankią maisto ateitį, kuri sukuria vertę mūsų klientams, akcininkams ir visai visuomenei bei užtikrina tvaresnę maisto vertės grandinę.

Siekdami savo ambicijų, ėmėmės vadovavimo kurdami skaitmeninio ūkininkavimo priemones ir glaudžiai bendradarbiaujame su partneriais visoje maisto vertės grandinėje, kad padidintume maisto gamybos efektyvumą ir tvarumą. Sutelkdami dėmesį į švarią amoniako gamybą, siekiame sudaryti sąlygas vandenilio ekonomikai. Skatiname ekologišką laivybą, trąšų gamybą ir kitų energijai imlių pramonės šakų ekologišką perėjimą.

Yara įkurta 1905 m., siekiant išspręsti Europoje kylantį badą. Įmonė užėmė išskirtinę poziciją kaip vienintelė pasaulyje pasėlių tręšimo įmonė. Mes valdome integruotą verslo modelį, kuriame dirba apie 17 tūkst. darbuotojų. Veikiame daugiau nei 60 šalių. 2020 m. Yara pajamos siekė 11,6 milijardų dolerių.