Kodėl kukurūzų lapai tampa purpuriniai

Bet kuriuo atveju, pastebėjus, kad kukurūzų spalva tampa purpurinė - rausvai violetinė, būtina atlikti analizę ir nustatyti, kokių maisto medžiagų trūksta kukurūzų pasėliams. Tačiau, būtina atsižvelgti į tai, kad kai kurių kukurūzų veislių augalams yra būdinga natūrali purpurinė pigmentacija, o žemos temperatūros sąlygos gali sutrikdyti augalo medžiagų apykaitą ir dėl to taip pat gali pasireikšti panašūs požymiai. Jei kyla abejonės, ir, siekiant užtikrinti, kad maisto medžiagų trūkumo pasėliams diagnozė būtų teisinga, rekomenduojama atlikti augalo lapų audinių analizę.

Magnio trūkumas

Tamsiai žali, purpuriniais pakraščiais augalo lapai ir stiebai, tikriausiai dėl antocianinų susikaupimo, yra fosforo trūkumo kukurūzų pasėliams požymiai. Šie požymiai būna žymiai ryškesni, jei pasėliai auga drėgnose ir šaltose dirvose.

Magnis ir kalis

Neatstačius pasėliams magnio trūkumo, kai pasireiškia pirmieji jo trūkumo požymiai (pirmiausiai pageltę, vėliau išbalę augalo lapai), lapai gali pasidaryti rausvai purpuriniai, o labai didelio magnio trūkumo atvejais, lapų viršūnės ir pakraščiai gali nudžiūti. Taip pat, kukurūzų lapai gali nusidžyti purpurine (violetine) spalva tais atvejais, kai neteisingai subalansuojamas tręšimas kalio trąšomis.