Vitaminų kokteilis rapsams


YaraVita BRASSITREL PRO -  suspencija, subalansuota rapsams, kuri užtikrina optimalią mitybos elementų pusiausvyrą šioje kultūroje:

  • šio produkto sudėtyje yra: azoto, boro, mangano, magnio, molibdeno ir kalcio, kurie papildo vienas kitą naudojant juos kompleksiškai ir yra labai svarbūs optimaliam rapsų augimui ir vystymuisi;
  • koncentruota ir subalansuota trąšų formulė leidžia naudoti mažesnes normas, sutaupo laiko ir sumažina pakuočių skaičių;
  • maišymus su kitais produktais, dėl nuosėdų iškritimo, rekomenduojama daryti atsargiai, prieš tai išbandžius produktų mišinius mažomis apimtimis arba pasitarus su Yara Lietuva tręšimo ekspertais Mindaugu ir Raimondu, arba naudojant mobiliąją aplikaciją Yara TankmixIT.

Žieminiai rapsai, auginama pagal pilną Yara tręšimo technologiją
Šakių raj., 2020m. ruduo

 

Skirtingų maisto medžiagų svarba rapsams

Azotas - būtina visų gyvybiškai svarbių medžiagų sudėtinė dalis: baltymų, aminorūgščių, nukleino rūgščių, chlorofilo, hormonų, vitaminų, fermentų ir t.t. Kai jo trūksta augalai tampa smulkūs, šviesiai žali, vėliau gelsta.

Boras - daro įtaką vandens patekimui į ląsteles, žiedadulkių vystymuisi, vaisių bei lapijos susidarymui, cukraus pernešimui augalo viduje. Trūkstant boro, augale įvyksta stiprūs metabolizmo pakitimai, tokie kaip augalo augimo deformacijos, nenormalus vaisių bei lapijos vystymasis.

Manganas - būtinas fermentų gamybai. Fermentai – organiniai katalizatoriai, padedantys augalams augti, jie atsakingi už maisto medžiagų pernešimą pačiame augale. Esant mangano trūkumui augale prasideda chlorozė.

Magnis - įeina į audinių sudedamąsias dalis, būdamas chloro lo molekulės pagrindiniu atomu. Jis yra labai svarbus augalo augimo, ląstelių dalinimosi procesuose, baltymų kiekio palaikyme.

Molibdenas - dalyvauja aminorūgščių ir baltymų sintezėje, būtinas biologinėje azoto ksacijoje ir chloro lo susidarymui.


Kalcis - viena iš augalams svarbiausių maisto medžiagų. Jis stiprina audinius, sudaro sąlygas asimiliacijai, suriša augale atsirandančias rūgštis. Kalcis yra svarbus ląstelių dauginimuisi, membranų integralumui.

 

Žieminių rapsų tręšimo technologija. Nauja.

Norėdami pasididinti ar atsisiųsti dokumentą, spauskite ant paveikslėlio arba čia.

 

Žieminių rapsų technologija. Įprasta.

Norėdami pasididinti ar atsisiųsti dokumentą, spauskite ant paveikslėlio arba čia.

YaraVita BRASSITREL PRO

Sudėtis
Amidinis N (N-NH2) 65 g/l = 4,5%
Mg 71 g/l = 4,6%
Mn 71 g/l =  4,6%
Ca 89 g/l = 5,8%
B 60 g/l = 3,9%
Mo 5 g/l = 0,3%

Mindaugas
Mindaugas Narauskas
Tręšimo ekspertas

Pietų Lietuvos regionas

Raimondas
Raimondas Ivanovas
Tręšimo ekspertas

Šiaurės Lietuvos regionas