Avižų grūdų savitojo svorio didinimas

Grūdų savitasis svoris yra matuojamas kilogramais hektolitre (kg/hl) ir yra grūdų tankio rodiklis. Daugelyje rinkų reikalaujama, kad kviečių grūdai būtų bent jau minimalaus savitojo svorio. Savitasis svoris dažniausiai yra genetinė pasėlių veislių ar rūšies savybė, tačiau dėl prastos pasėlių mitybos ir nepakankamo tręšimo, savitasis svoris gali sumažėti.

Azotas 

Gausus tręšimas azoto trašomis (didesnė nei optimali tręšimo norma) gali paskatinti pasėlių išgulimą, kas nulems grūdų sudygimą varpoje ir galiausiai mažesnį savitąjį svorį. Siekiant užtikrinti homogeniškesnį derlių, taikomas diferencijuotas tręšimas azoto trąšomis, naudojant optimalias tręšimo normas.

Kalis 

Kalis užtikrina storesnį ir tvirtesnį kviečio stiebą, taigi, padidina jo atsparumą pasėlių išgulimui. Pavasarinis tręšimas kalio trąšomis užtikrina gerą lapų skliauto struktūrą, atsparesnę pasėlių išgulimui.

Pelėsiai ir toksinai

Užsitęsus lietingam sezonui, avižų pasėliai tampa jautrūs pelėsiams ir jų išskiriamiems toksinams. Pelėsių toksinai kenkia ir žmonėms ir gyvūnams, todėl jų maksimalias leistinas normas nustato bei reguliuoja ES teisės aktai. Ūkininkas gali išvengti problemų bei padarinių dėl pelėsio, naudodamas sėjomainą, džiovindamas derlių po jo nuėmimo, pasirinkdamas kokybišką, ligoms atsparią sėklų rūšį, beicuodamas sėklas ir pasinaudodamas įvairiomis kitomis rekomendacijomis.