kovo 31, 2020

YaraMila NPK(S) vasarinėms kultūroms

Jau balandis ir artėja vasarinių augalų sėja. Todėl būtina pasirūpinti tinkamomis NPK(S) trąšomis. Yara savo trąšų asortimente turi išskirtinį NPK(S) derinį, kuris puikiai tinka vasarinių kviečių, miežių, rapsų, pupų, žirnių pagrindiniam tręšimui.

Kokie šių trąšų privalumai lyginant su kitų gamintojų trąšomis?  

Pavasarį pirmas (pagrindinis) tręšimas augalams turėtų būti su NPK(S) (tai yra, azoto (N), fosforo (P), kalio (K) ir sieros (S) trąšomis. Jų rinkoje yra labai daug. Tačiau „Yara“ gali pasiūlyti išskirtinius produktus – YaraMila Raps NPK(S) 17-11-12 ir YaraMila Starter NPK(S) 18-11-13. Šios trąšos turi unikalių savybių savo sudedamosiose dalyse. Pirmiausia vertėtų pažymėti tas, dėl kurių jas galima maksimaliai tolygiai išberti/įterpti – tai yra teisingas (+-10 proc.) variacijos koeficientas.    

Kodėl pasėlius verta tręšti YaraMila Starter NPK(S) 18–11–13 ir YaraMila Raps NPK(S) 17–11–12 trąšomis vasariniams augalams? 

Vasariniams augalams įprastai tręšimai daromi pavasarį, prieš sėją. Labai svarbu išlaikyti teisingą prieinamų elementų santykį ir jų normą į kiekvieną tręšiamą hektarą. Šios trąšos turi ne tik aukštos kokybės granules, bet ir unikalias sudedamąsias dalis. 

Nitratinis azotas (vienintelis prieinamas augalui) derinyje su siera ir kitais elementais įgauna iš karto prieinamą efektą, o amonio forma pradeda nitrifikacijos procesą, užtikrindama ilgesnį ir tolygesnį poveikį. 

imagex2hd.png

 

YaraMila Starter NPK(S) 18–11–13 ir YaraMila Raps NPK(S) 17–11–12 savo sudėtyje turi apie 70 proc. vandenyje tirpaus ir apie 30 proc. dikalciofosfato, kurį paprastai vadiname „citratiniu fosforu“.   

Vandenyje tirpus fosforas greitai praranda galimybę maitinti augalą. Jis jungiasi į neprieinamus pasėliams junginius ir dėl dirvoje dažniausiai nepalankaus pH jau per dvi tris savaites dažniausiai taip ir nutinka.

„Citratinis fosforas“ yra netirpus vandenyje. Jį aktyvuoja augalų šaknys ir dirvos pH. Tiksliau – vis giliau į žemę besiskverbdamos augalų šaknys išskiria rūgštį, kuri atpalaiduoja ir leidžia šią medžiagą įsisavinti.  

imagebizfo.png 

 

Šiose trąšose būtina išskirti pridėtinių antrųjų (S, Mg) bei mikroelementų tarpusavio sinergiją. Pagal savo sudėtį YaraMila RAPS suderinta naudoti rapsuose, pupose, žirniuose, o YaraMila STARTER kviečiuose, miežiuose ir kituose javuose. 

Ilgalaikiai bandymai parodė, kad tręšimas YaraMila NPK(S) (su didesniu amonio nitratinio azoto kiekiu) duoda efektyvesnį vizualinį rezultatą vegetacijos metu, didesnį produktyviųjų stiebų skaičių, užtikrina geresnį derlių.  

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Yara tręšimo ekspertus Lietuvoje Mindaugą Narauską (tel. +370 640 70 979) ir Raimondą Ivanovą (tel. +370 641 67 367).