Kiek iš tikrųjų galite sutaupyti

How much can you actually save  on fertiliser spreading accuracy?

Pasiruošk trašų barstymui tinkamai: trąšos, kiekis, laikas, vieta

Viskas yra svarbu

Kiek veltui iššvaistoma pinigų, kai trąšų barstytuvas nėra tinkamai sureguliuotas? Remiantis Yara lauko bandymų rezultatų duomenimis, lyginant 10% ir 34% kovariaciją, derlius pagerėja vidutiniškai 3,0%. Yara Hanninghof tyrimų centro vyresnysis mokslininkas Axel Link sukūrė modelį, kuris iliustruoja galimus nuostolius vienam hektarui tiek į N kiekį reaguojančiuose, tiek į N kiekį nereaguojančiuose pasėlių plotuose.  

 „Tinkamas trąšų išbarstymas ir tikslus jų paskleidimas gali reikšti papildomus 20–100 svarų iš hektaro vien tik dėl padidėjusio derliaus, priklausomai nuo vietovės sąlygų ir  pasėlių reakcijos į azoto kiekius“, - paaiškina Yara vyriausiasis Europos regiono agronomas Milles Harrimana.

Nešvaistykite veltui trąšų

“Trąšų išeikvojimas veltui dėl netikslaus jų išbarstymo netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje gali ne tik brangiai kainuoti dėl veltui iššvaistytų trąšų, bet ir gali sukelti rizikingas pasekmes derliui, būtent: derliaus nuostolius, netolygų pasėlių brendimą, vėlyvesnį ir lėtesnį derliaus nuėmimą, pasėlių išgulimo riziką ir netolygų baltymų kiekį pasėliuose,” – teigia Yara agronomė Natalie Wood.

Laikas, skirtas tinkamam ir teisingam trąšų išbarstymo procesui, gali būti vertingiausias jūsų indėlis per visą pasėlių priežiūros laikotarpį.

Venkite pasėlių išgulimo rizikos

Azotas yra vienas pagrindinių pasėlių derlingumą lemiančių veiksnių, jis skatina pasėlių augimą. Tačiau žinokite: dėl netolygaus trąšų pasiskirstymo, kai kuriose vietose susidaro per daug azoto, o kitose – per mažai. Dėl azoto pertekliaus augalų stiebai išstypsta, būna ploni ir per silpni, kad nenulinktų ir išsilaikytų tiesūs -  tai vadinama išgulimu. Dėl išgulusių pasėlių būna sunkiau ir sudėtingiau nuimti derlių, todėl galimi derliaus nuostoliai, nes ne visus grūdus galima iškulti. Netolygus azotinių trąšų pasiskirstymas sąlygoja netolygų ir nevienalaikį pasėlių brendimą. Apskritai, tai nereikalingi ir brangiai kainuojantys rūpesčiai, kurių reikėtų išvengti..

Netolygus baltymų kiekio pasiskirstymas: skirtumai, kurių negalite pastebėti

Juostuoti dryžiai pasėlių lauke ir pasėlių išgulimas, - tai dvi netinkamo bei netikslaus trąšų išbarstymo ir paskleidimo pasekmės, kurias lengva pastebėti. Tačiau yra daugiau netolygaus trąšų išbarstymo ir paskleidimo pasėlių lauke padarinių, kurie pasireiškia tik nuėmus derlių. Vienas tokių, kurio tikrai norėtumėte ir reikėtų išvengti – tai netolygus baltymų kiekio pasiskirstymas pasėliuose. Dėl tokio nesubalansuoto baltymų kiekio lygio gali sumažėti viso derliaus kokybės rodiklių vidurkis ir derlius neatitiks pramonės kokybės standartų reikalavimų. Tai dar vienas nereikalingas ir brangiai kainuojantis rūpestis, kurio tikrai norėtumėte išvengti.

Čia rasite tikslius barstytuvo nustatymo parametrus ir trąšų pasirinkimą>

 

Prenumeruok Yara naujienlaiškį

Ačiū už jūsų dalyvavimą.

Jūsų auginami pasėliai
SUTINKU, kad Yara Lietuva saugotų ir tvarkytų mano asmens duomenis tokia apimtimi ir tokiais tikslais, kaip yra nurodyta Yara Lietuva Rinkodaros turinio informacijos gavimo privatumo deklaracijoje ir Yara Lietuva Privatumo politikos deklaracijoje, kurias galima rasti šiame tinklalapyje. Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą pranešdami mums apie tai el.paštu: privacy.global@yara.com.

Susisiekite su mūsų Tręšimo ekspertais

Raimondas Ivanovas
Raimondas Ivanovas
Tręšimo ekspertas

Šiaurės Lietuvos regionas

Mindaugas Narauskas
Mindaugas Narauskas
Tręšimo ekspertas

Pietų Lietuvos regionas