Trąšų barstytuvo kalibravimas

Tinkamai sureguliuokite barstytuvo nustatymo parametrus

Jums reikia užtikrinti, kad visos tręšimui skirtos trąšos patektų tiksliai ten, kur numatyta. Štai, ką reikia padaryti.  

Pirmiausia atminkite, kad teisingus jūsų trąšų barstytuvo nustatymų parametrus lemia fizinės trąšų savybės: granulių pasiskirstymas pagal dydį, tūrinis tankis ir takumo srautas - visa tai turi įtakos trąšų barstytuvo kalibravimo parametrams.  

Skirtingoms trąšų rūšims – ar netgi toms pačioms trąšoms, gautoms iš skirtingų gamybos įmonių, gali prireikti skirtingų barstytuvo nustatymo parametrų. Visada patikrinkite informaciją, nurodytą ant trąšų pakuotės ir nepamirškite pakeisti barstytuvo nustatymo parametrų  kiekvieną kartą, kai naudojate kitokią trąšų rūšį.

Tinkamus trąšų barstytuvo nustatymo parametrus rasite barstytuvo gamintojo pateiktose lentelėse. Jie yra pagrįsti bandymais, kurie atliekami idealiomis sąlygomis bandymų stotyse. Trąšų barstytuvų gamintojai pateikia informaciją, kaip teisingai sureguliuoti barstytyuvą ir optimaliai tolygiai išbarstyti-paskleisti trąšas pagal pageidaujamą tęšimo normą (kg/ha) ir, koks turi būti barstytuvo darbo režimas tam tikro pločio paskleidimo juostai.

Atvažiavus į pasėlių lauką, nustatykite barstytuvą tinkamame aukštyje virš pasėlių. Nuorodą aukščio matmenims taip pat rasite trąšų barstytuvo gamintojo pateiktose trąšų išbarstymo-paskirstymo lentelėse (internetinio puslapio nuoroda apačioje po tekstu).

Fertiliser spreader calibration

Tada sureguliuokite kampą, kokiu  trąšos byra ir pataiko į diską, nes būtent tai nulemia, kokiu atstumu bus išmetamos trąšos.

Paskutinis nustatymas, kurį turite atlikti prieš patikrindami, ar barstytuvas veikia tinkamai, yra srauto greičio reguliatoriaus nustatymas, nes tai turi įtakos trąšų išbėrimo kiekiui į arą. Vėl gi, atkreipkite deramą dėmesį į barstytuvo gamintojo pateiktas instrukcijas ir jums viskas puikiai pavyks.

Norėdami įsitikinti, kad pasieksite kuo geriausius trąšų išbarstymo rezultatus, galite atlikti barstytuvo veikimo bandymą ant padėklo, naudodami konkretų barstytuvo nustatymų ir trąšų derinį.

Nesudėtingas bandymas ant padėklo padės tiksliai suderinti barstytuvo darbo režimo nustatymus, todėl galėsite būti tikri, kad trąšos pasiskirstys tolygiai per visą išbarstymo-paskleidimo juostos plotį. Skirtingų rūšių trąšoms reikėtų atlikti atskirus bandymus. Galite bandymus atlikti patys arba  pasinaudoti atitinkamos trąšų barstytuvų kalibravimo tarnybos paslaugomis.

Kai barstytuvas sureguliuotas, jūs pasiruošę tręšimui. Perskaitykite mūsų rekomendacijas dėl trąšų barstymo>

Prenumeruok Yara naujienlaiškį

Ačiū už jūsų dalyvavimą.

Jūsų auginami pasėliai
SUTINKU, kad Yara Lietuva saugotų ir tvarkytų mano asmens duomenis tokia apimtimi ir tokiais tikslais, kaip yra nurodyta Yara Lietuva Rinkodaros turinio informacijos gavimo privatumo deklaracijoje ir Yara Lietuva Privatumo politikos deklaracijoje, kurias galima rasti šiame tinklalapyje. Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą pranešdami mums apie tai el.paštu: privacy.global@yara.com.

Susisiekite su mūsų Tręšimo ekspertais

Raimondas Ivanovas
Raimondas Ivanovas
Tręšimo ekspertas

Šiaurės Lietuvos regionas

Mindaugas Narauskas
Mindaugas Narauskas
Tręšimo ekspertas

Pietų Lietuvos regionas