Laikas tręšti

Prieš pradėdami barstyti trąšas, įsitikinkite, kad barstytuvo nustatymai yra teisingi>

Atkreipkite dėmesį į oro sąlygas!

Stiprus vėjas gali turėti įtakos tolygiam trąšų pasklidimui bei pasiskirstymui, ypač jei barstote smulkios frakcijos trąšų granules. Paprastas mūsų patarimas: jei diena labai vėjuota, netręškite. Taip pat, atkreipkite dėmesį ir stebėkite drėgmės lygį. Drėgną, lietingą dieną trąšos gali absorbuoti drėgmę, o tai turės įtakos trąšų birumui bei takumo srautui. Drėgmė ar drėgnos sąlygos taip pat neigiamai paveiks sieros turinčius trąšų produktus, todėl greičiau nei sausomis sąlygomis užsikimš trąšų barstymo latakai.

Pastovus barstytuvo važiavimo greitis

Barstytuvo greitis turi labai svarbią, tiesioginę įtaką trąšų išbėrimo normai, todėl būtina važiuoti optimaliu, tinkamu greičiu. Traktoriai, kurių diską valdo PTO kardaninis velenas ar antžeminė pavara, visada palaiko rekomenduojamą važiavimo greitį. Dėl nepastovaus greičio trąšos pasiskirstys netolygiai ir tai sąlygos kintančią tręšimo normą.

.

Fertiliser applicationTikslus juostos plotis

Norint tinkamai paskleisti barstomas trąšas, labai svarbu teisingai parinkti ir nustatyti barstytuvo darbo režimą ir paskleidimo juostos plotį. Gamintojo vadove bus pateikta ši informacija bei instrukcijos, atitinkamai pagal naudojamas trąšų rūšis. Dirbant plačiajuosčiu barstytuvu, kiekviena juosta turi būti tapati gretimai juostai.

Atkreipkite dėmesį į pasėlių lauko pakraščius bei paribius  

Pasėlių lauko pakraščiuose įprasta palikti pakankamai vietos dviem barstymo juostoms. Naudojant horizontalius barstytuvus, svarbu suderinti trąšų barstymo „įjungimą“ ir „išjungimą“, kad išvengtumėte dvigubo trąšų dozavimo arba visiško nepatręšimo. Naudokite atskyrimo diską,  ribotuvą, kuris būna traktoriaus komplektacijoje. Visada atsižvelkite į tręšimo apribojimus pasėlių lauko pakraščiuose bei paribiuose ir atitinkamai sureguliuokite barstytuvo įrenginius. Ypatingai atkreipkite dėmesį, jei šalia pasėlių lauko yra vandens telkinys.

Pasėlių aprūpinimas maisto medžiagomis tinkamu laiku

Trąšos efektyviausiai įsisavinamos tada, kai pasėlių poreikis maisto medžiagoms yra didžiausias. Bandymų duomenys parodė, kad pavasarį pasėliams naudingiausi yra N, P&K, ir S trąšų produktai, nes tada augalams būna didžiausias šių pagrindinių maisto medžiagų poreikis -  prasideda spartus pasėlių augimas. 

Prieš pradėdami barstyti trąšas, įsitikinkite, kad barstytuvo nustatymai yra teisingi.

Prenumeruok Yara naujienlaiškį

Ačiū už jūsų dalyvavimą.

Jūsų auginami pasėliai
SUTINKU, kad Yara Lietuva saugotų ir tvarkytų mano asmens duomenis tokia apimtimi ir tokiais tikslais, kaip yra nurodyta Yara Lietuva Rinkodaros turinio informacijos gavimo privatumo deklaracijoje ir Yara Lietuva Privatumo politikos deklaracijoje, kurias galima rasti šiame tinklalapyje. Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą pranešdami mums apie tai el.paštu: privacy.global@yara.com.

Susisiekite su mūsų Tręšimo ekspertais

Raimondas Ivanovas
Raimondas Ivanovas
Tręšimo ekspertas

Šiaurės Lietuvos regionas

Mindaugas Narauskas
Mindaugas Narauskas
Tręšimo ekspertas

Pietų Lietuvos regionas