Gyvybiškai svarbi sudėtis

Yara Bela® trąšų produktai sukurti efektyvių formulių pagrindu, į kurių sudėtį gali įeiti siera ir magnis, užtikrinantys subalansuotą pasėlių mitybą, nenaudojant papildomų trąšų. Dar dažnai neįvertiname tikrojo šių papildomų mitybos elementų poreikio ir naudos. Šie mineralai yra labai svarbūs augalo sveikatai ir augimui.

Siera atlieka svarbų vaidmenį augalo medžiagų apykaitoje ir azoto įsisavinimo procese. Ji dalyvauja baltymų, chlororfilo, enzimų, kofermentų ir vitaminų gamyboje, taip pat, turi įtakos cukraus kokybei. Anksčiau sieros ištekliai dirvožemyje automatiškai pasipildydavo iš oro, per rūgštų lietų ir taip būdavo užtikrinamas pakankamas jos kiekis dirvožemyje. Tačiau, dabartiniu metu pagerėjusi oro kokybė žymiai sumažino atmosferinius sieros išteklius, o aukštos kokybės derlius ir didelis pasėlių derlingumas reikalauja atidžiai stebėti ir reguliuoti sieros poreikį. 

Kita vertus, magnis įeina į chlorofilo atomo branduolį ir atlieka svarbų vaidmenį fotosintesės procese. Magnio trūkumas sulėtina ir slopina augalo medžiagų apykaitą. Magnis yra reikalingas, kad būtų optimaliai pasisavinamos kitos maisto medžiagos, taip pat, kad netrikdomai vyktų baltymų, riebalų ir cukraus sintezė. Magnis lengvai išsiplauna iš dirvožemio, todėl dažniausiai jo trūksta lengvuose ir smėlio dirvožemiuose. 

Į Yara Bela® trąšų produktų sudėtį siera įeina kalcio sulfato pavidalu, o magnis – magnio sulfato pavidalu. Abu mitybos elementai yra labai tirpūs, todėl greitai pasiekia augalo šaknis. Be to, kalcio sulfatas, priešingai nei amonio sulfatas, nesumažina šiose trąšose nitratinio azoto kiekio.