Kaip tu gali saugiai prisidėti prie didėjančios populiacijos išmaitinimo ir pasirūpinti mūsų planeta?

Viskas yra įmanoma. Yara nitratiniai produktai išmeta mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir amoniako negu alternatyvūs. Taikydamas savo ūkyje nitratinio azoto su siera naudojimu paremtas technologijas tu prisidėsi pasaulio gerovės: švaresnio oro, sveikesnio dirvožemio ir švaresnio vandens.

Mažiau emisijų, švaresnis oras

Trąšos nulemia bendrą žemės ūkio išmetamų teršalų kiekį: šiltnamio dujas, sukeliančias globalinį atšilimą ir amoniaką, teršiantį orą.

Iš trąšų išsiskiriančios amoniako emisijos sudaro palyginti mažą dalį visų iš žemės ūkio sektoriaus išsiskiriančių amoniako emisijų, beto jas lengviau kontroliuoti. Kodėl pastaruoju metu daugiausiai dėmesio skiriama amoniako emisijoms?  Amoniakas daro neigiamą įtaką oro kokybei ir žmonių sveikatai. Žmonėms kylančios kvėpavimo takų ligos yra susiję su amoniako emisijomis ir kasmet šioms ligoms gydyti Europoje yra išleidžiama 6 milijardai eurų. 

Mes esame įsipareigoję padėti mažinti ūkininkavimo paliekamą anglies pėdsaką, kurdami produktus ir sprendimus, kurie sumažintų šiltnamio dujų kiekį ir pagerintų oro kokybę mažinant amoniako emisijų lygį.

Per paskutinius 6 metus mes 85% sumažinome N2O (diazoto monoksido, stiprių šiltnamio dujų) emisijas savo nitratinių trąšų gamyboje Norvegijoje. Mūsų tikslas - iki 2050-ųjų tapti gamintoju, nebenaudojančiu anglies.

Yara nitratinio azoto su siera naudojimu paremtos technologijos gali 18% sumažinti šiltnamio dujų kiekį lyginant su karbamidinių produktų naudojimu.

Nitrate-based fertilizers compared to urea

Sveikesnis dirvožemis ir švaresnis vanduo

Azoto poreikis skirtinguose laukuose yra nevienodas, todėl labai svarbu atiduoti tokį azoto kiekį, kuris atitiktų pasėlių poreikius. Jeigu atiduoto azoto kiekis bus per mažas - nukentės jūsų pasėliai, jeigu per didelis - azoto perteklius išsiplaus į požeminius vandenis. Yara nitratinio azoto su siera naudojimu paremti sprendimai sujungia mūsų ilgametes agronomines žinias su skaitmeniniais prietaisais ir produktais, kurie sumažina azoto pertekliaus dirvožemyje ir jo išsiplovimo riziką bei padeda gauti optimalų derlių.

Dar vienas nitratinių su siera trąšų privalumas yra tai, jog jos mažiau rūgština dirvožemį, užtikrina sveikesnį dirvožemio pH.

Rinkdamiesi nitratinio azoto su siera naudojimu paremtas technologijas savo ūkiui, jūs galite prisidėti prie švaresnio oro, mažesnio anglies dvideginio pėdsako aplinkoje, žemesnio šiltnamio efekto ir geresnės žmonių sveikatos. Kartu mes - žemės ūkio srities atstovai ir Yara galime užauginti aukštesnius derlius su mažesniu kiekiu kenksmingų emisijų aplinkai.

 


Jus taip pat gali sudominti:

Drauge mes galime sukurti ateitį!

Yara skaičiuoklės dėka galite sužinoti, koks yra Jūsų ūkyje naudojamo azoto efektyvumas, ir, kaip pasiekti geresnių rezultatų.

Azoto efektyvumo skaičiuoklė >

Yara rekomenduoja