Jūsų, kaip ūkininko, ryšys su žeme yra daug reikšmingesnis negu bet kurio kito iš mūsų. Dėl šios priežasties jūs turite daugiau galimybių padaryti pokyčius, kurie būtų naudingi klimatui.

Šiltnamio dujų kiekis priklauso nuo to, kokias trąšas jūs naudojate. Nitratinių trąšų pasirinkimas yra lengviausias kelias sumažinantis jūsų ūkio poveikį klimato kaitai. 

Yara patirtis augalų mitybos srityje siekia daugiau nei šimtą metų. Mes sujungiame savo sukauptas žinias, mūsų mokslininkų atliktų bandymų rezultatus bei skaitmeninines technologijas tam, kad naudodamiesi mūsų produktais jūs sumažintumėte anglies pėdsaką aplinkoje.

 

Anglies pėdsakas

Tam, jog suprastumėme trąšų poveikį aplinkai, mes turime atlikti gyvenimo ciklo analizę, kuri išmatuoja šiltnamio dujų emisijų kiekį po kiekvieno tręšimo. Tokiu būdu mes galėsime sužinoti anglies pėdsako kiekį ir jį sumažinti.

Trašų gamybos, jų transportavimo ir naudojimo metu yra išskiriamos šiltnamio dujos, įskaitant anglies dioksidą (CO2) ir azoto oksidą (N2O).

Carbon life cycle of nitrogen fertilizer

 

4 būdai sumažinti anglies emisijas:

  • Pasirinkite tokį amonio nitratinių produktų gamintoją, kuris naudoja pačias švariausias ir efektyviausias technologijas. 
  • Naudokite tiek azoto, kiek jo reikia jūsų pasėliams. Azoto normoms nustatyti pasitelkite į pagalbą tikslaus ūkininkavo priemones. 
  • Optimizuokite tręšimą, nes tai padidina CO2 įsisavinimą ir pasėlių augimą. 
  • Padidinkite derlių naudodami efektyvias nitratinio azoto su siera trąšas ir tokiu būdu sumažinkite papildomos žemės poreikį.

 Yara has reduced carbon footprint in production of fertilizer by 40%

 

Yara dirba tam, jog sumažintų anglies pėdsaką

  • Nitratinių trąšų gamybos dėka Yara sumažino anglies pėdsaką aplinkoje 40%. Tinkamai naudojant Yara trąšas, šis skaičius gali išaugti.
  • Yara išvystė tokias trąšų gamybos technologijas, kurios sumažino N20 emisijas 90%. Mes pasidalinome savo technologiniais sprendimais su pramonės atstovais ir dabar tai yra ‘Best Available Techniques’ (BAT) trašų gamybai, kaip tai apibūdina Europos sąjunga, dalis.
  • Vidutiniškai iš 1 kg AN trąšų yra išskiriama 5,1 kg CO2. Tai įvyksta dėl N2O nuostolių, kuriuos sukelia denitrifikacija ir lakumas dirvožemyje. Kadangi N2O daro stiprią įtaką aplinkai, N2O nuostoliai yra svarbus dalykas.

90% less N2O  

Yara's commitment to reducing carbon emissions


Jus taip pat gali sudominti:

Yara rekomenduoja