Jūsų ūkio našumas priklauso nuo azoto, nesvarbu, ar jis gaunamas iš organinių, ar mineralinių šaltinių. Deja, bet dalis azoto yra prarandama, nes jis išsiplauna iš dirvožemio. Nitratinės trąšos ir tikslusis ūkininkavimas yra geriausi jūsų ginklai kovojant su azoto išsiplovimu ir efektyvumo stoka.

Optimum N supply

Kodėl tu privalai kontroliuoti azoto išsiplovimą?

Azotas yra išplaunamas tuomet, kai judrūs nitratai, esantys mineralinio azoto baseine, išplaunami iš šaknų zonos dėl didelio kritulių kiekio. Tai taip pat yra labai kenksminga aplinkai. Didelės koncentracijos nitratai prisideda prie vandens telkinių eutrofikacijos dėl ko gali išsivystyti dumblių žydėjimas, išsieikvoti deguonies kiekis vandenyje.

Kokios yra azoto išsiplovimo pasekmės? 

Didelis nepanaudoto azoto kiekis, gerai nusausintas dirvožemis ir gausūs krituliai - tai pagrindinės azoto išsiplovimo priežastys. Sumažinus sunaudojamų trąšų kiekį, jūs nebūtinai sumažinsite azoto likučius dirvožemyje, tačiau tikrai sumenkinsite savo derlių. Vienintelis būdas išvengti neigiamų pasekmių yra taikyti tokias azoto normas, kurios atitiktų augalų poreikius. 

10 ways to reduce nitrogen leaching

Kas padės jums kovoti su azoto išsiplovimu?

  • Skaitmeniniai tiksliojo ūkininkavimo prietaisai tokie, kaip YaraIrix ir N-Sensor, kurių pagalba galite išmatuoti azoto poreikį pasėliams ir pamaitinti juos būtent tokiu kiekiu azoto, kokio jiems reikia.
  • Vietinis Yara tręšimo ekspertas (Lietuvoje: Mindaugas Narauskas ir Raimondas Ivanovas) ar agronomas padės sukurti jūsų ūkio poreikius atitinkančias tręšimo technologijas, kurių dėka galėsite sumažinti azoto išsiplovimo kiekį.


Jus taip pat gali sudominti:

Drauge mes galime sukurti ateitį!

Yara skaičiuoklės dėka galite sužinoti, koks yra Jūsų ūkyje naudojamo azoto efektyvumas, ir, kaip pasiekti geresnių rezultatų.

Azoto efektyvumo skaičiuoklė >

Yara rekomenduoja