Tinkamų trąšų pasirinkimas yra vienas iš būdų užtikrinti veiksmingą ūkininkavimą. Tačiau adekvatus ir subalansuotas tręšimas, kai produkto panaudojame būtent tiek, kiek reikia, taip pat yra svarbu. 

Yara nitratinio azoto su siera naudojimu paremti sprendimai prasideda dar prieš tręšimą, o naudą atneša tik po derliaus pardavimo ir yra veiksmingo, efektyvaus ūkininkavimo dalis.

Yara nitratinio azoto su siera naudojimu paremti sprendimai gali padėti jums ūkininkauti veiksmingiau prieš, per ir po tręšimo:

Prieš tręšimą: tikslūs matavimai tikslioms normoms

Neturėdami tikslių duomenų apie jūsų pasėlių poreikį maistinėms medžiagomis, galite atiduoti jiems netinkamą kiekį trąšų. Per mažas kiekis trąšų nuskurdina dirvožemį, nukenčia derliaus kokybė. Per didelis trąšų kiekis reiškia ne tik veltui išleistus pinigus, bet ir sąlygoja azoto perteklių dirvožemyje, o dėl šios priežasties padaroma žala aplinkai ir augalui.

Skaitmeniniai Yara įrankiai, tokie kaip N-Tester yra puiki pagalbinė priemonė norintiems atlikti tikslius azoto matavimus laukuose. Duomenys, gauti matavimų šiuo prietaisu metu padės jums sužinoti azoto kiekį pasėliuose ir nuspręsti kokias trąšų normas naudoti toliau. 

Tręšimo metu: tikslus ir tolygus pasiskleidimas

Tikslus ir tolygus pasiskleidimas taip pat yra raktas į efektyvumą. Dėl aukšto tankio amonio nitratinės trąšos yra lengvesnės ir garantuoja tolygų pasiskleidimą esant ir nepastovioms oro sąlygoms. Tuo tarpu karbamidines trąšas paskleisti tiksliai ir tolygiai trukdo net lengvas vėjas.

Yara sukurė ne vieną skaitmenį įrenginį tam, kad tuo pačiu metu trąšos būtų paskleistos tolygiai ir patenkintas azoto poreikis jūsų pasėliams. Yara N-sensor - tai satelitinis matavimo prietaisas, montuojamas ant traktoriaus stogo, skirtas išmatuoti azoto kiekį pasėliuose ir nustatyti jų būklę azoto atžvilgiu, kad  būtų galima atitinkamai reguliuoti bei pakoreguoti azotinių trąšų normas įvairiuose tręšiamo lauko plotuose.

Protein, yield and nitrogen improvements

Po tręšimo: geresnis įsisavinimas, aukštesnis derlius ir mažesni nitratų likučiai

Augalams patinka nitratai. Įsisavinę juos, pasėliai auga sveikesni bei aukštesnės kokybės. 

Nitratinio azoto trašų pasirinkimas garantuoja aukštesnį derlių. Remiantis Yara mokslininkų visame pasaulyje atliktais bandymų rezultatais, nitratinio azoto produktų naudojimo technologijos padėjo užauginti 9% aukštesnį derlių negu karbamidinių produktų naudojimas tokiomis pačiomis normomis.

Tinkamos azoto normos, greitas nitratinio azoto įsisavinimas, subalansuotas tręšimas, padeda kontroliuoti azoto perteklių dirvožemyje. Tuo tarpu perteklinis azoto likutis dirvožemyje po derliaus nuėmimo gali prasiskverbti žemiau šaknų ir ištekėti į požeminius vandenis.

Nitratinės trąšos mažiau rūgština dirvožemį, todėl yra taupomas jūsų laikas ir pinigai, kuriuos jums reikėtų investuoti kalkinant dirvožemį po derliaus nuėmimo, kad atstatytumėte dirvožemio balansą.

 


Jus taip pat gali sudominti:

Drauge mes galime sukurti ateitį!

Yara skaičiuoklės dėka galite sužinoti, koks yra Jūsų ūkyje naudojamo azoto efektyvumas, ir, kaip pasiekti geresnių rezultatų.

Azoto efektyvumo skaičiuoklė >

Yara rekomenduoja