Norėdami pasiekti maksimalų derlių, jūs turite pasirinkti pasėlių poreikius atitinkančias trąšas.

Dauguma ūkininkų žino, kad būtent Yara produktai sukurti tam, jog patenkintų skirtingų pasėlių poreikius, o mūsų tręšimo technologijos ir agronominiai patarimai yra pritaikyti skirtingiems dirvožemių tipams bei oro sąlygoms.

Didindami azoto efektyvumą jūs padėsite savo ūkiui klestėti ne tik šiandien, bet ir ateityje ir tuo pačiu metu sumažinsite neigiamą poveikį aplinkai. Pakankamas azoto kiekis tesingai subalansuotas su kitais maistiniais elementais padeda užauginti sveikas, stiprias šaknis, taigi augalas gali pasiimti daugiau kitų maistinių medžiagų iš dirvožemio. Tikslesnis ir laiku atliktas tręšimas sumažina nitratų likučius, kurie vėliau pasišalina į požeminius vandenius. 

Paruošėme jums keletą patarimų, kurių pagalba galėsite nustatyti pasėlių poreikį maistinėms medžiagoms ir sužinoti daugiau apie tinkamą tręšimo laiką bei nitratinio azoto trąšų normas.

8% higher nitrogen-use efficiency

Kodėl nitratinio azoto su siera naudojimu paremtos technologijos yra efektyvesnės?

  • Išleidžiama mažiau - užauginama daugiau. Efektyvus azoto panaudojimas yra būtinas norint pasiekti maksimalų pasėlių augimą ir užtikrinti didesnę grąžą iš kiekvieno jūsų investuoto trąšų kilogramo.
  • Geriau tinka augalams. Azotas yra pasėliams gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, o nitratinės formos azotas yra lengviau įsisavinamas. 
  • Atlaiko nepalankias oro sąlygas. Nitratai pasižymi puikiu įsisavinimu esant ir nepalankioms ar nepastovioms oro sąlygoms.
  • Užauginamos stipresnės, sveikesnės šaknys. Ankstyvas tręšimas nitratiniu azotu padeda greičiau vystytis augalo šaknims, todėl augalas gali įsisavinti kitas maistines medžiagas, esančias dirvožemyje.

improved yield for wheat and oilseed rape

Kaip padidinti azoto efektyvumą?

  • Naudokite tinkamo santykio azoto su siera normas (YaraBela AXAN ir YaraBela SULFAN). Yara skaitmeniniai įrenginiai gali padėti jums pasirinkti tikslias, jūsų pasėlio lauko tuometinę situaciją atitinkančias azoto tręšimo normas. Išvenkite per didelių ar per mažų azoto tręšimo normų pasinaudodami mūsų rekomenduojamais prietaisais ir mobiliomis aplikacijomis, kurių dėka sužinosite optimalią azoto normą savo pasėliams. 

Yara IRIX

  • Tikslus tręšimas. Didesnį tankį turinčios trąšų granulės gali pasiskleisti tolygiau lyginant su priliuotais azoto produktais, ypatingai esant nepalankioms oro sąlygoms.
  • Balansas. Norėdami užtikrinti subalansuotą pasėlių mitybą, tręšimo technologijose turite įtraukti sierą ir mikroelementus, kurie užtikrins, kad už kiekvieną sunaudotą azoto kilogramą išauginsite daugiau pasėlių. 

N-Tester

The right n rate can increase NUE by 3%

 


Jus taip pat gali sudominti:

Drauge mes galime sukurti ateitį!

Yara skaičiuoklės dėka galite sužinoti, koks yra Jūsų ūkyje naudojamo azoto efektyvumas, ir, kaip pasiekti geresnių rezultatų.

Azoto efektyvumo skaičiuoklė >

Yara rekomenduoja