kovo 22, 2020

YaraVita Kombiphos ir YaraVita Zeatrel - greito fosforo šaltinis

Kas vyksta šiuo metu žieminių rapsų ir kviečių pasėliuose?

Šiuo metu naktys dar šaltos, o dienos šiluma vis labiau „budina“ laukuose esančius augalus. Kadangi dirva dar šaltoka, o dienos metu saulė ir šiluma skatina vegetaciją, augalai nori augti, bet maistinių medžiagų iš šaltos dirvos pasiimti negali. Dėl to fosforo (P) trūkumas vizualiai dar gali ir nesimatyti šiuo metu. Tik stipriai badaujantis augalas nusidažo spalva, būdinga fosforo trūkumui - įgauna rausvai violetinį atspalvį. Dėl to augalai skursta, vėluoja jų vystymasis. (Žiūr. pav. apačioje)

Kodėl šiuo metu svarbu panaudoti YaraVita KOMBIPHOS® ir YaraVita ZEATREL®?

  • Šie produktai unikalūs savo sudėtimi (P, K, Mg, Zn) nes jie neturi azoto.
  • AUGALAI, patręšti YaraVita KOMBIPHOS®, arba YaraVita ZEATREL® per lapus, įsisavins net iki 80% gauto fosforo (P)!

KOMBIPHOS® arba ZEATREL® efektyviai panaikins laikiną fosforo trūkumą ir suaktyvins/energizuos augalą, skatindamas jo šaknijimąsį. Išauginęs papildomas šaknis, augalas geriau paiims bei įsisavins reikalingas maisto medžiagas iš dirvos, kai ji tik sušils. (Žiūr. pav. apačioje)

Norma 1 ha ir ekonominė nauda bei maišymas su kitais produktais

  • Svarbu nesumažinti trąšų normos ha. Mažiausia panaudojimo norma – 2,0 l/ha, optimali - 3,0 l/ha.
  • KOMBIPHOS® arba ZEATREL® gali būti naudojamas su kitais produktais. Tačiau maišymus, dėl nuosėdų iškritimo, rekomenduojama daryti atsargiai, prieš tai išbandžius produktų mišinius mažomis apimtimis arba pasitarus su Yara Lietuva tręšimo ekspertu.
  • Jokiu būdu negalima maišyti su azotu! Jei dar pridėtume azotą, tręšimo efektas persikeltų į augalo viršutinę/vegetatyvinę dalį, ko pasekoje prarastumėme šaknų skatinimo efektą.

Dėl maišymo su pesticidais klauskite Yara Lietuva tręšimo ekspertų Mindaugo ir Raimondo, arba naudokite aplikaciją „Yara TankmixIT“.

  • Panaudojus KOMBIPHOS® arba ZEATREL®, jau po 14 dienų galima pamatyti javų ir rapsų pasėlių teigiamą vizualinį efektą/pokytį, o išrautų augalų šaknų sistemos masė bus didesnė ir darbingesnė nei tų, kurie nebuvo tręšti minėtomis trąšomis.
  • Bandymų metu paskaičiuota, kad panaudojus 2 ltr YaraVita KOMBIPHOS® arba YaraVita ZEATREL®, vidutiniškai buvo gauta 30 Eur/ha pelno.

YaraVita KOMBIPHOS® ir YaraVita ZEATREL® - greito fosforo šaltinis!