Pašarinių kukurūzų derlingumo didinimas

Derliaus nuėmimo kombainai pašarinius kukurūzus supjausto, susmulkina ir nedelsiant silosuoja specialios paskirties siloso bokštuose, kur jie laikomi anaerobinėse sąlygose. Nors pašarinių kukurūzų derliui įtakos turi lygiai tokios pačios maisto medžiagos kaip ir grūdiniams kukurūzams (žr.puslapį: kukurūzų grūdų derlingumo didinimas), skirtumas tarp šių rūšių yra maisto medžiagų pasišalinime nuimant derlių, į kurį būtina atsižvelgti, planuojant naujai sėjamų pasėlių tręšimo programą, kurie sėjami į buvusį kukurūzų lauką.

Pasėlių tręšimo įtaka pašarinių kukurūzų derlingumui

Azotas

Tręšiant pasėlius azotinėmis trąšomis, galima užsitikrinti didesnį kukurūzų derlių, kadangi azotas padeda suformuoti ir ilgiau išlaikyti kukurūzų pasėlių žalių lapų skliautą, ko pasėkoje efektyviau vyksta fotozintezės procesas ir šviesos spindulių sugėrimas.

Kalis

Palyginus su grūdiniais kukurūzais, žymiai daugiau kalio pasišalina iš dirvožemio su pašarinių kukurūzų derliumi (žr.: Kukurūzų mitybos apibendrinimas), todėl būtina į tai atsižvelgti, planuojant kitų pasėlių auginimą tame lauke ir įvertinti tų pasėlių poreikius kaliui.

Boras

Yra bandymais patvirtintų įrodymų, kad tręšiant kukurūzų pasėlius boru, padidėja pašarinių kukurūzų derlius ir krakmolo kiekis žaliojoje masėje. Jei trūksta boro, patręšus pašarinių kukurūzų pasėlius lapų trąšomis su boru V5 ar V6 organogenezės etapuose, kai jau susiformavusi vešli lapija, padidėja pašarinių kukurūzų derlingumas.