Bulvių tręšimas

Maisto medžiagas reikia naudoti kuo tikslingiau ir tręšti jomis augalo įsisavinimo zonoje iš anksto, arba tuo metu, kai augalams jų labiausiai reikia. Dėl nesugebėjimo užtikrinti subalansuotos mitybos kiekvienam augalui, gali sumažėti derlius ir nukentėti derliaus kokybė.

Priešsėjinės trąšos barstomos arba įterpiamos kartu su sėklomis. Paprastai, įterpiamos trąšos duoda geriausius rezultatus.

Barstant trąšas būtina užtikrinti, kad jos pasiskirstytų tolygiai. Net ir nežymūs trąšų pasiskirstymo netolygumai – plius arba minus 10%, gali sumažinti derlingumą iki 1,3 t/akro (akras = 0,4 ha). (žr. Iliustraciją).

Įterpiant trąšas, svarbu atskirti trąšas nuo sėklų. Dirvožemiuose, kuriuose katijonų mainų gebos (CEC angl.) lygis nedidelis, trąšų juosta turėtų būti 10 cm žemiau ir 10 cm į šoną nuo sėklų juostos. Dirvožemiuose, kuriuose katijonų mainų gebos lygis didesnis, trąšos gali būti arčiau prie sėklų (pvz., 7 cm į šoną ir žemiau sėklų). Trąšos negali būti visiškai šalia sėklų, nes sumažina jų daigumą (žr. nuotraukoje).

Trąšų įterpimas dirvožemiuose, kur didelis katijonų mainų gebos rodiklis (CEC angl.)Bulvių tręšimas (purškimas) per lapus

Augalų maitinimas turi vykti tiksliai laiku ir sutapti su svarbiausiais augalų augimo tarpsniais; pavyzdžiui, kalciu reikia tręšti gumbų užsimezgimo tarpsnyje. Kadangi skirtingų bulvių veislių gumbai formuojasi skirtingu laiku, siekiant užtikrinti didžiausią maisto medžiagų efektyvumą, svarbu vizualiai patikrinti, kada formuojasi pirmieji gumbai.

Naudojant lašelinį drėkinimą, nedideliais maisto medžiagų kiekiais yra tręšiama per visą auginimo sezoną. Siekiant užtikrinti gerą dirvožemio drėkinimą ir maisto medžiagų padavimą į bulvių šaknų zoną, drėkinimo juosta turi būti arti prie vagos viršaus.

Naudojant antžemines išcentrines drėkinimo sistemas, augintojai turi galimybę nudoti tirpias trąšas nuolat, per visą laistymo laikotarpį.

Tręšiant per lapus, reikia naudoti pakankamai vandens, kad aprėptų ir įsiskverbtų į visą lapijos kupolą, tačiau, kad nenubėgtų.

Daugiau informacijos apie bulves

Bulvių auginimas pasauliniu mastu

Bulvių auginimas pasauliniu mastu

Kasmet pasaulyje užauginama maždaug 341 milijonas tonų bulvių, jų auginimo plotai užima apie 49 milijonus akrų (akras = 0,4 ha).
Bulvių pasėlių dirvožemio ir augalų tyrimai

Bulvių pasėlių dirvožemio ir augalų tyrimai

Remiantis standartais, įprasta tirti jauniausią, mažiausiai subrendusią lapo dalį (lapelį ir lapkotį), imant mėginį iš 30 augalų ankstyvuosiuose vegetacijos tarpsniuose. Dažniausiai tai atitinka ketvirtą ar penktą lapą nuo augalo viršūnės.
Bulvių rūšys

Bulvių rūšys

Bulvių rūšių įvairovė yra labai didelė - maždaug 85 rūšių ir beveik 3000 bulvių veislių visame pasaulyje.Nors dauguma bulvių atmainų pasižymi baltos arba geltonos spalvos minkštimu ir balta odele, spalvų įvairovė yra plati. Didžia dalimi, bulvės yra...
Bulvių pasėlių mitybos apibendrinimas

Bulvių pasėlių mitybos apibendrinimas

Siekiant gauti įmanomą didžiausią derlių auginant bulvių pasėlius, labai svarbu teisingai tarpusavyje suderinti ir subalansuoti makro ir mikro maisto medžiagas.
Bulvių rinkos reikalavimai

Bulvių rinkos reikalavimai

Daugelyje šalių jau nebeįmanoma auginti bulves ir patekti į rinką. Dabar augintojai privalo įvykdyti griežtus konkretaus galutinio vartotojo kokybinius reikalavimus arba mokėti finansines baudas, o blogiausiais atvejais, patirti derliaus atmetimą.
Maisto medžiagų vaidmuo skirtinguose bulvių augimo tarpsniuose

Maisto medžiagų vaidmuo skirtinguose bulvių augimo tarpsniuose

Sodinant, prieš gumbų formavimąsi ir stolonų formavimosi tarpsnyje, gumbų užmezgimo tarpsnyje bei žydėjimo ir maisto medžiagų kaupimo tarpsnyje yra labai svarbu žinoti maisto medžiagų vaidmenį bulvių pasėliuose.
Bulvių tręšimas

Bulvių tręšimas

Maisto medžiagas reikia naudoti kuo tikslingiau ir tręšti jomis augalo įsisavinimo zonoje iš anksto, arba tuo metu, kai augalams jų labiausiai reikia. Dėl nesugebėjimo užtikrinti subalansuotos mitybos kiekvienam augalui, gali sumažėti derlius ir nukentėti...
Agronominiai bulvių auginimo principai

Agronominiai bulvių auginimo principai

Bulvėms yra būdinga kuokštinė šaknų sistema. Geriausiu atveju, tokios šaknys būna ne ilgesnės kaip 60cm. Taigi, bulvės yra įsišakniję sekliai, lyginant pavyzdžiui, su javų šaknimis, kurios gali pasiekti net 120cm gylį. Todėl dažniausiai, bulvės negali...