Žieminiai rapsai
Boras augalams labai svarbus spartaus augimo laikotarpiu – rudenį ir stiebų augimo, krūmijimosi tarpsnyje pavasarį. Taip pat boras labai svarbus žiedadulkių dygimui ir dulkiadaigio ilgėjimui, nes užtikrina tinkamą sėklų susiformavimą ankštarose. Boras yra vienintelis mitybos elementas, dėl kurio trūkumo augalų fiziologiniai procesai pagreitėja, o ne sulėtėja, tačiau dėl to gali sutrikti normalus augalo ląstelių augimas.
Labai svarbų vaidmenį boras atlieka, suaktyvindamas augalo gynybines funkcijas, todėl apsaugo pasėlius nuo ligų sukėlėjų ir kenkėjų. Boras padeda susidaryti natūraliems priešgrybeliniams junginiams ir taip pat padeda pernešti šiuos junginius į infekcijos židinius.
Trūkstant pasėliams boro, lapai pasidaro blyškiai žali su geltonomis dėmelėmis tarpgysliniuose ploteliuose, o lapų pakraščiai įgyja rausvą atspalvį. Sutrumpėjus stiebams, augalai atrodo skurdžiai. Esant rimtam trūkumui, stiebuose gali atsirasti vertikalūs įtrūkimai , kurie prie stiebo pagrindo dažnai būna tuščiaviduriai.
Vėliau, žydėjimo tarpsnyje, augalai žydi negausiai ir būna nevaisingų žiedų, dėl to sumažėja ankštarų ir būna mažiau sėklų pačioje ankštaroje, todėl žymiai sumažėja derlius. Pagal boro poreikį rapsų pasėliams, rekomenduojama metinė boro norma yra tarp 1 ir 1,5 kg/B ha tręšimo sezonui, kuri turėtų būti paskirstyta trims kartams per metus, atsižvelgiant į poreikio pasėliams laiką.