Boro (B) vaidmuo auginant bulves


Boro poveikis konkrečiuose augimo tarpsniuose

TarpsnisMaistinio elemento poveikis
Vagojimas ir kaupimas Gerina odelės kokybę, mažina gumbų vidinio dėmėtumo riziką, didina atsparumą stresams – sausrai / karščiams
Gumbų užsimezgimo tarpsnis Gerina odelės kokybę, mažina gumbų vidinio dėmėtumo riziką, didina atsparumą stresams – sausrai / karščiams

Bendros rekomendacijos, tręšiant bulvių pasėlius boru

Boro poreikis augalams yra didžiausias iš visų kitų mikro maistinių elementų, kadangi jis užtikrina subalansuotą pasėlių mitybą ir pagrindinių augalo vystymosi procesų vyksmą. Boras veiksmingas augalo šaknų ir ūglių augimui, vystymuisi ir apdulkinimui. Kaip ir kalis, kalcis bei magnis, boras yra svarbus ląstelės sienelės elementas.

Čia jis atlieka cemento vaidmenį tarp pektinų, sutvirtindamas ląstelių audinius. Todėl boras yra reikšmingas gumbų kokybės palaikymui derliaus sandėliavimo metu. Boras taip pat įtakoja kalcio absorbciją, todėl augalo aprūpinimas boru yra svarbus, siekiant užtikrinti subalansuotą pasėlių mitybą.

Boro trūkumo bulvių pasėliams požymiai

Bulvių augalo stiebai būna trumpi ir auga iš šoninių pumpurų, todėl augalas atrodo kaip krūmas. Jauniausi lapai pasidaro chlorotiški, išplinta nekrotinės dėmės ir augalas miršta. Lapų chlorozė gali progresuoti nuo geltonos iki rudos ir rausvo atspalvio tamsiai rudos spalvos. Gumbuose vandens indų žiedai paruduoja, ypač netoli akučių. Gumbų odelė dažnai tampa šiurkšti ir suskilinėjusi, su nekrotiniu poodiniu audiniu.